V komerčním areálu K6 na adrese

K.Světlé 540/6

České Budějovice 370 04

Zobrazit na mapě
Ordinační hodiny:
Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
Operační hodiny:
Po-Pá: 10:30 - 13:30

Objednávejte se v ordinačních hodinách

Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
602 706 711

Na naší klinice je možné platit platební kartou

Nejčastější dotazy

Kastrujete, operujete, kdy a za kolik?

Na tuto otázku není jednoduchá odpověď. Vždy záleží na druhu zvířete, hmotnosti, věku pacienta, jeho zdravotnímu stavu (srdeční vady, stav vnitřních orgánů… – většina zjistitelná z krve po odběru a laboratorním vyšetření, které provádíme na místě), zvolenému druhu narkózy, případně na dalších okolnostech. Kdy operovat, ve které fázi života zvířete, vždy  majiteli vysvětlujeme a řešíme dle aktuální potřeby a zdravotního stavu zvířete. Je možné, že operace po provedených vyšetřeních není možná provést, odloží se nebo zruší. Záleží na jejím důvodu, aktuálním zdravotním stavu zvířete a očekávaném výsledku zákroku… Může se stát, že operační zákrok je vzhledem ke špatnému zdraví pacienta již zatěžující záležitostí s nejistým výsledkem, anebo nemožný, protože by pacient i přes maximální péči např. nemusel operaci dobře snášet, či přežít nebo nemůže do inhalační anestezie pro špatný stav vnitřních orgánů apod. Je-li to možné a pokud to snese odkladu třeba i v řádu jen několika dní,  je nezbytné pacienta nejprve stabilizovat a teprve poté se do operačního zákroku pustíme. Je to případ od případu. Obecně se operace provádí u pacientů akutních, přímo ohrožených na životě, kteří by bez zákroku nepřežili, anebo u těch, kteří jsou stabilizovaní a operace má jejich další přežívání zlepšit či předejít zhoršení.

Každé zvíře od nás odchází ihned po zákroku „po svých“, to znamená plně probuzené. Samozřejmostí je důkladná analgezie. Proto naši klienti po zákroku netrpí, není je třeba hlídat, za hodinu po operaci mohou pít a zhruba za 4-6 hodin mohou žrát.  Hlodavce u nás vždy rozkrmíme a odnášíte si je ve stabilizovaném stavu, při vědomí, plně probuzené.
Neoperujeme bez předoperačního vyšetření, kde zkontrolujeme aktuální zdravotní stav pacienta z důvodu minimalizace rizik během vlastního zákroku, po něm Vás seznámíme s variantním řešením druhu narkózy, kterou u vašeho miláčka můžeme na základě vyšetření použít. Vysvětlíme Vám výhody, nevýhody i případná rizika každého řešení včetně cen a bude na Vás, co si vyberete. U starších pacientů (nad 3 roky věku) standardně provádíme před narkózou předoperační laboratorní vyšetření krve právě v zájmu zachování zdraví pacienta. Sledujeme při tom činnost ledvin, jater a další biochemické a případně hematologické hodnoty a na základě těchto výsledků Vám navrhneme optimální narkózu, aby zákrokem pacient neutrpěl újmu. Při narkóze totiž dochází ke snížení perfuze (prokrvení) vnitřních parenchymatózních orgánů a pokud jsou tyto orgány již před operací zatíženy počínajícím onemocněním, které se ještě nijak výrazně klinicky neprojevuje, tak se může při nevhodně zvolené narkóze poškození těchto orgánů výrazně prohloubit. Takto by byl zcela zbytečně ohrožen pacientův život. Tomu se snažíme vyvarovat. Jen touto důkladnou péčí před a při operací minimalizujeme rizika, která s sebou operační zákrok přináší. Sneseme to, že budeme slyšet, že jsme byli dražší než na jiném pracovišti, než abychom slyšeli, že jsme někomu při operaci „zabili“ zvíře.

Kastrace hlodavce je stejně náročná, ne-li náročnější než u velkého zvířete, vzhledem k malému operačnímu prostoru, výrazně rychlejšímu metabolismu a obecně ztíženým „pracovním“ podmínkám při kastraci či jiném zákroku. Standardně veškeré hlodavce operujeme  v inhalační anestezii. U kastrace hlodavců, pokud to lze,  preferujeme  přístup k vnitřním orgánům „ze strany“, kdy  jedním bočním řezem  provedeme vše najednou. Zvířátko má tedy jen jednu zašitou ranku po řezu a přitom proveden kompletní zákrok. V tomto postupu  máme každodenní praxi, rána po operaci se výborně hojí a zvířata tento způsob  výborně snášejí.

Cena za kastraci malého zvířete či hlodavce se odvíjí od času trvání operace, velikosti a váhy zvířete, aktuálního zdravotního stavu pacienta a tedy skutečně použitého množství medikace a spotřebovaného materiálu. Před operací Vám je vyhotoven předběžný „maximální“ rozpočet za operační zákrok v případě standardního průběhu operace spolu s operačním souhlasem a Vy se rozhodnete, zda k zákroku dojde. Pokud se za průběhu operace objeví neočekávané události, komplikace, jste bez odkladu informováni.