V komerčním areálu K6 na adrese

K.Světlé 540/6

České Budějovice 370 04

Zobrazit na mapě
Ordinační hodiny:
Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
Operační hodiny:
Po-Pá: 10:30 - 13:30

Objednávejte se v ordinačních hodinách

Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
602 706 711

Na naší klinice je možné platit platební kartouZvláštnosti výživy a chovu morčat

MORČE

= domácí mazlík, hlodavec příjemné velikosti, povídavé, mírné a často veselé povahy. Společenské zvířátko, které se při správné péči dožívá průměrného věku 6-8 let. Uvažujete-li o jeho pořízení a chovu, je třeba uvědomit si jeho specifika:

 

(Pokračování textu…)


Vytvořeno: 13.01.2022 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Magnetoterapie

V dnešní radě bych rád veřejnost seznámil se zatím stále poněkud neznámou nebo lépe řečeno ve veterinárním lékařství opomíjenou metodou léčby, kterou na naší klinice s nezanedbatelnými úspěchy využíváme. Jedná se o magnetoterapii. Tato metoda je v současné době známá pro své využívání v humánní medicíně při léčbě, rehabilitaci a v lázeňství, ale dá se s úspěchem využívat i ve veterinární medicíně. Magnetoterapie má své výhody,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Na co si dát pozor při výběru nového štěněte a kotěte

Blíží se prázdniny a z nich si spousta rodin pořizuje domů nové členy domácnosti, zejména koťata, štěňata či mladé zakrslé králíčky. Proto se pokusím shrnout nejdůležitější rady, jak vybrat to nejvhodnější mládě do rodiny. Je třeba si uvědomit, že tento člen rodiny žije v průměru 8-10 let (zakrslý králíček), 10-15 let (pes) a žije –li kočka pouze v domácnosti, tak se při dobré péči,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Onemocnění zubů králíků

V minulé radě jsem slíbil, že se v dalším článku budu věnovat onemocnění zubů králíků. Hlavní zvláštností králíků je, že všechny zuby jim neustále dorůstají, proto králík nutně potřebuje co nejvíce žvýkat, aby se neustále dostatečně obrušovaly. K tomu potřebuje zkonzumovat dostatek hrubé vlákniny v potravě. Jen tak nedojde k přerůstání chrupu a k rozvoji klinických obtíží králíků. Rychlost růstu zubů se liší podle typu zubu a může být ovlivněna… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Zvláštnosti výživy králíků

Králíkům jsem se ve svých radách samostatně ještě nevěnoval. Přitom počty těchto pacientů jsou u nás na klinice poměrně vysoké a rostou čím dál tím rychleji, zřejmě proto, že se jim seriózně věnujeme a neustále se v tomto oboru vzděláváme. Chovatelé nás dále doporučují dalším a začínají k nám přijíždět chovatelé králíčků poměrně zdaleka (extrém je 180 km!). Když nově příchozí chovatele poslouchám, uvědomuji si, jak malé je povědomí o specificích tohoto živočišného druhu mezi veterináři, což je velice smutné. Dnešní článek zaměřím zvláštnostem králíků při příjmu a zpracování potravy. Králíci mají velice zvláštn a unikátní trávení… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Veterinární klinika AurumVet – Blechy

Nejčastější napadení domácích miláčků blechami dochází od srpna do října, proto v rámci prevence a aktuálnosti tématu rozeberu v této „zlaté radě“ nejdůležitější fakta, která by měl znát každý chovatel právě v otázce problematiky napadení blechami. V našich podmínkách může psy a kočky napadnout 6 druhů blech, ale nejčastější jsou 2 druhy – blecha psí a kočičí (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 12.08.2012 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš
1