V komerčním areálu K6 na adrese

K.Světlé 540/6

České Budějovice 370 04

Zobrazit na mapě
Ordinační hodiny:
Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
Operační hodiny:
Po-Pá: 10:30 - 13:30

Objednávejte se v ordinačních hodinách

Po-Pá: 08:30 - 10:30
14:00 - 18:00
So: 08:00 - 11:00
602 706 711

Na naší klinice je možné platit platební kartouCo neopomenout při cestování se psy a kočkami „za teplem“

Blíží se doba dovolených, kdy si mnoho lidí vyrazí odpočinout do zahraničí. Tento článek bude „zlatou radou“ pro toho, kdo se vydá „za teplem“ a bere s sebou i svého psího kamaráda. Rád bych touto cestou poradil, na co by každý majitel ještě před cestou neměl zapomenout, aby neohrozil zdraví pejska. Zároveň vysvětlím, jak napadení velice jednoduše předejít. Následky,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 27.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Magnetoterapie

V dnešní radě bych rád veřejnost seznámil se zatím stále poněkud neznámou nebo lépe řečeno ve veterinárním lékařství opomíjenou metodou léčby, kterou na naší klinice s nezanedbatelnými úspěchy využíváme. Jedná se o magnetoterapii. Tato metoda je v současné době známá pro své využívání v humánní medicíně při léčbě, rehabilitaci a v lázeňství, ale dá se s úspěchem využívat i ve veterinární medicíně. Magnetoterapie má své výhody,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Nejčastější otravy u domácích zvířat

Jelikož jsme v poslední době na naší klinice museli řešit v krátké době několik otrav psů a koček, rozhodl jsem se dnešní radu věnovat tomuto tématu.

Mezi nejčastější otravy psa a kočky patří otravy humánními léky např. paralenem, který majitel svému miláčkovi bez porady s veterinářem sám podá nebo je zvíře majiteli v nestřeženém okamžiku omylem sežere. Masožravci se relativně často otráví i deratizačními přípravky na bázi rodenticidů k hubení potkanů a myší. Tyto přípravky snižují srážlivost krve a zvíře hyne 5. den po pozření této návnady. Toto se stává častěji u koček,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Nejčastější onemocnění dutiny ústní u koček

Nejčastější onemocnění dutiny ústní u koček

V této radě se zaměřím na problémy ústní dutiny koček, a to onemocnění zubů a dásní, s nimiž se můžete setkat nejčastěji.

Problémy chrupu u koček bývají nejrůznějšího charakteru. Mohou to být například ulomené či zcela chybějící zuby po různých úrazech. Kočky, stejně jako psi, trpí tvorbou a usazováním zubního kamene. Ten u koček téměř vždy, na rozdíl od psů, začíná vzadu na horních stoličkách. Závažným onemocněním dutiny ústní počínajícím na dásních,… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Prevence u koček – záruka dlouhověkosti

 

Prevence u koček

V dnešní radě se budu věnovat preventivním vyšetřováním koček. Neustále přibývá koček, které jsou chovány jen doma bez možnosti pohybu venku. Majitelé v poslední době stále častěji upřednostňují při rozhodování, zda-li si pořídit psa nebo kočku, právě „vrnícího přítele“. Potřebná péče o kočku je významně menší a i levnější než o psa. Kočka se nemusí venčit, nemusíte ji vychovávat, ostatně stejně by se nedala. Kočka se velmi ráda… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš

Hypertyreóza koček

Pro někoho je to možná k nevíře, ale kočka z hlediska metabolismu je od 7 let věku považována za „seniora“ a její výživové potřeby a metabolické pochody jsou již značně rozdílné od mladších koček. Jak se zvláště v posledních letech ukazuje, výskyt hypertyreózy u koček je daleko častější než si majitelé a často, bohužel, i ošetřující veterináři vůbec připouští. V současnosti je průměrný věk kočky při vzniku klinických příznaků… (Pokračování textu…)


Vytvořeno: 21.06.2015 Napsal: MVDr. Jiří Kamiš
1 2 3 >